אלפא ביתא היא חברת פינטק המתמחה באסטרטגיות השקעה כמותיות. החברה הוקמה בשנת 2010 ע"י קובי שמר, ממייסדי בית ההשקעות "אנליסט". על בסיס אסטרטגיות ההשקעה של אלפא ביתא מנוהלים נכסים בשווי של כמיליארד ש״ח.

אלפא ביתא מפתחת אסטרטגיות השקעה חדשניות, המתבססות על מחקרים אקדמאיים מובילים מהארץ ומהעולם ועל ממצאים אמפיריים של זוכי פרס נובל בכלכלה ובכלכלה התנהגותית. אסטרטגיות אלו נבדקות על שווקים שונים ברחבי העולם ומיושמות לכדי כלים פרקטיים לניהול תיקי ההשקעות של לקוחות החברה.

הנהלת החברה

קובי שמר
בעלים ויו"ר
קובי שמר מביא עמו ניסיון עשיר המשלב יותר מ-35 שנים בעולם ההשקעות והקמת חברות מצליחות בארץ ובחו"ל. בין השאר, קובי ייסד את בית ההשקעות "אנליסט" ואת רשת בתי הקפה המצליחה ארקפה. לקובי יש תואר BA בכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר MA בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת מינסוטה.
רון שמר
בעלים ומנכ"ל
רון שמר מביא עמו ניסיון בן יותר מ-2 עשורים בניהול חברות וניהול הון משפחתי. בין השאר, ייסד את רשת המסעדות ג'ויה, כיהן כמנכ"ל רשת בתי הקפה המצליחה ארקפה וכיום משמש כמנכ"ל אלפא ביתא.
ליטל שרמן
Director ו- CMO
דירקטור ו- CMO
ליטל שרמן מביאה עמה ניסיון בן יותר מ- 15 שנים בשיווק וניהול קשרי לקוחות בגופים הפיננסים המובילים בישראל.
בין השאר, ליטל שימשה כמנהלת שיווק השקעות בבית ההשקעות אקסלנס, מנהלת קשרי לקוחות מוסדיים וגיוס תאגידים במחלקה העסקית של בנק דיסקונט
וכיום דירקטורית וסמנכ"לית השיווק וקשרי המשקיעים בחברה.
לליטל יש תואר BA בכלכלה ומנהל עסקים מהמכללה למנהל בראשון לציון ותואר MBA במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו.

פילוסופיית השקעות

תפיסת ההשקעות הייחודית של אלפא ביתא, מקדשת את תחום ניהול ההשקעות הכמותיות, ושמה לנגד עיניה את המדע הפיננסי כערך עליון להצלחה בניהול ההשקעות של הלקוחות שלה.

על מנת ליישם את התפיסה, משלבת אלפא ביתא אסטרטגיות שונות המבוססות על פקטורים מוכחים מדעית ומתוקפים בשטח ואסטרטגיות המבוססות על למידת מכונה במטרה לייצר Alpha גבוהה.

נקודות מפתח חשובות

2022
אסטרטגיות AI
2017
קרנות נאמנות
2016
הקמת קרן הגידור RPS
2014
הקמת חברת הבת סמארט ביתא בשילוב עם אלטשולר שחם
2010
הקמת אלפא ביתא

שיתופי פעולה

לאלפא ביתא שיתופי פעולה מקצועיים עם גורמים מובילים מתחומי הפיננסים והאקדמיה, כמו בית ההשקעות אלטשולר שחם ומוסדות אקדמיים מובילים בארץ.

צור קשר

אם אתם משקיעים כשירים המעוניינים לעבוד אתנו נשמח לקבוע פגישה
באמצעות השארת פרטים בטופס הבא:

    הנתונים המפורטים מהווים מידע כללי בלבד בנוגע לפעילותה של הקרן. השקעה בקרן הינה על בסיס הצעה פרטית ולפי שיקול דעתו המוחלט והבלעדי של השותף הכללי, בהתאם לאמור במסמכי ההשקעה של הקרן ולתנאים המפורטים בהם בלבד, לאחר שמשקיע קיבלם לידיו, בדקם באמצעיו הוא ובאופן אישי וללא כל הסתמכות על האמור בדף זה או על מנהלי הקרן ונציגיה וחתם על כל מסמכי ההשקעה בקרן.

    אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי, או ייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון על פי דין, המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. כל משקיע נדרש להעריך באופן עצמאי את מלוא היבטי ההשקעה בקרן. זכויות בקרן אינן מוצעות ולא יוצעו לציבור ומידע זה אינו מהווה הצעה לציבור להשקעה בקרן. מובהר ומודגש כי ניירות הערך של הקרן יוצעו ויימכרו ללא יותר מ-35 ניצעים/משקיעים במהלך שנים עשר החודשים שקדמו לכל הצעה או מכירה כאמור, בצירוף ניצעים ומשקיעים כשירים, אשר ייבחרו בהליך הקבוע על ידי השותף הכללי לפי פרמטרים שונים שנקבעו, כגון סכום השקעה מינימלי, התאמת המשקיע לאופקי ההשקעה בקרן וכיוצא באלה. אין לראות באמור לעיל התחייבות של מנהל הקרן להשגת תשואה עודפת, או הימנעות מהפסד.

    אין בתוצאות עבר כדי להוות אינדיקציה או התחייבות כלשהי לגבי פעילות בקרן או תוצאות עתידיות של הפעילות בקרן. כל הנתונים המופיעים לעיל אינם מבוקרים וכפופים לשינויים. הקרן והשותף הכללי בה אינם ערבים לדיוק, שלמות, או שימושיות, המידע או הנתונים שהוצגו לעיל. כל הזכויות במסמך זה שמורות, וכל שעתוק או הפצה של מסמך זה, או חשיפה של תוכנו בדרך כלשהי בשלמותו או בחלקו ללא הסכמה מראש ובכתב של נציג הקרן, הינם אסורים